AKTUALNOŚCI 2021

 

¨   40 lat Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - geneza, zarys działalności, dzień dzisiejszy

CZYTAJ!!!

¨   SZCZEPIENIA przeciwko koronawirusowi

 

I N F O R M A C J A

w sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi

Członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Koleżanki i Koledzy

Od dnia 25 stycznia br. rozpoczną się bezpłatne szczepienia seniorów przeciwko koronawirusowi.

 

SZCZEPIENIA SĄ DOBROWOLNE I DARMOWE.

 

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

- zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, konieczna będzie osobista wizyta u lekarza, który nam wystawi e-skierowanie

- zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);

- zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie internetowej www.pacjent.gov.pl  Dla jego założenia potrzebny będzie dostęp do Internet oraz tzw. profil zaufany

 

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie cyfrowe, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie oraz składać podpis zaufany. Posiadając profil zaufany można załatwić wiele spraw nie wychodząc z domu. Profil ten można założyć za pośrednictwem swojego banku lub poprzez platformę internetową www.obywatel.gov.pl .

Skierowanie to będzie na nas czekać w systemie 60 dni. Jeśli nie zgłosimy się na czas, albo nie ma nas w systemie, to takie elektroniczne skierowanie będzie mógł wy-stawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Szczegółowy program zapisów i szczepień publikowany będzie w mediach.

Posiadając e-skierowanie będzie można zapisać się na konkretny termin szczepienia:

- telefonicznie poprzez całodobową Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989; do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego; w tym systemie można się zapisać do dowolnego punktu szczepień na terenie całego kraju;

- bezpośrednio w punkcie szczepień (wykaz punków szczepień na stronie:

  www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien-lista 

- za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta na portalu: pacjent.gov.pl; system zaproponuje pięć terminów szczepień w punkach w pobliżu miejsca zamieszkania.

 

Podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

Po umówieniu się dostaniemy na telefon komórkowy powiadomienie SMS-em z informacją o miejscu i terminie szczepienia. Na dzień przed wizytą przyjdzie jeszcze jeden SMS z przypomnieniem (powiadomienie przyjdzie tylko SMS-em; innej możliwości nie ma).

Ponieważ szczepionka podawana jest w dwóch dawkach, od razu zostaniemy zapisani na dwie wizyty. Druga powinna się odbyć po 3 tygodniach od pierwszej. O tej drugiej wizycie też przypomni SMS.

Kiedy przyjdziemy na szczepienie, najpierw zbada nas lekarz i sprawdzi, czy nie ma przypadkiem jakichś przeciwwskazań (tak się robi w przypadku wszystkich szczepień). Po szczepieniu dostaniemy zaświadczenie, a informacja o tym będzie wprowadzona do karty pacjenta.

Informacje powyższe podano na podstawie dokumentu Narodowy Program Szczepień – wg stanu na dzień 12 stycznia 2021 r.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gov.pl/web/szczepimysie.

 

PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO

 

 

¨   Zaproszenie do ZŻWP

 

 

¨   Wszelkiej pomyślności w 2021 roku Zarząd Wojewódzki ZŻWP

¨   ZARZĄD GŁÓWNY – PODSUMOWANIE ROKU I APEL

(Apel z roku 2020) – pozostałe informacje w Archiwum

 

 

¨   PRENUMERATA GWIR